Hey there! Thanks for dropping by Theme Preview! Take a look around
and grab the RSS feed to stay updated. See you around!

Atrakcje w Poroninie

Atrakcje w Poroninie

Poronin

Poronin

Ta urokliwa wioska cieszy się wielkim zainteresowaniem turystów poszukujących odpoczynku na łonie natury. Wyjątkowo piękne walory przyrodnicze pozwalają na prawdziwy relaks, o czym niejeden z nas marzy. Tereny wokół wsi Poronin to idealne miejsce dla miłośników turystyki pieszej i rowerowej. Nie zanudzą się tam również miłośnicy narciarstwa, bowiem w sezonie zimowym dla turystów udostępniony jest wyciąg narciarski.

Poronin i okolice mogą się pochwalić mnóstwem pięknych pensjonatów, które zachęcają do spędzenia urlopu, niezależnie od pory roku. Poronin jest bowiem piękny o każdej porze roku, o czym warto się przekonać.
Poza atrakcjami rekreacyjnymi wioska ma do zaoferowania kilka ciekawych miejsc, na które warto zwrócić uwagę. Jednym z nich jest niewątpliwie Muzeum Lenina w Poroninie, które jest placówką muzealną. Muzeum funkcjonowało w latach 1947-1990 w Poroninie, upamiętniając Włodzimierza Lenina. Znajdziemy tam również Pomnik Lenina.

Co jeszcze warto zobaczyć w Poroninie?

Jak już zostało wspomniane, wioska ta przyciąga do siebie miłośników narciarstwa, a to wszystko za sprawą działających na terenie gminy licznych wyciągów narciarskich, z których warto skorzystać. Galicowa Grapa to dwa wyciągi mające 800 metrów długości. To idealne miejsce dla początkujących i średnio zaawansowanych narciarzy.

Godną uwagi trasą jest trasa narciarska U Gruloka, która posiada 250 metrów długości. Na jej stoku znajduje się szkółka narciarska, która uczy jazdy na nartach oraz wypożyczalnia sprzętu narciarskiego.
Poronin i jego okolice posiadają ciekawą budową architektoniczną. Znajdziemy tam Przysiółek Stasikówka czyli dawne góralskie chaty. Domki te w całości zostały wykonane z drewnianych bali i związane na węgłach poprzez specjalne nacięcia. http://nocleginaplus.pl/noclegi/zakopane.184.html

Miłośników sakralnych zabytków zapraszamy do znajdującego się w Poroninie kościoła św. Marii Magdaleny.
Z racji tego, że w Poroninie bywali wielcy nasi rodacy tacy jak: Jan Matejko, Kazimierz Przerwa-Tetmajer, Leon Wyczółkowski, Jan Kasprowicz, Władysław Orkan czy Leopold Staff., można śmiało powiedzieć, że wioska ta była niegdyś bardziej popularna niż nasze Zakopane. Ten, kto był przynajmniej raz w Poroninie, wcale się temu nie dziwi. Jest to bowiem wieś zasługująca na szczery podziw.

 

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.